W naszym projekcie proponujemy program, który dotyczy rozwoju osobistego uczniów VET, koncentrując się szczególnie na budowaniu ich motywacji do uczestnictwa w społeczeństwie i wnoszenia wkładu w rynek pracy, zwiększając ich pewność siebie jako pracowników, przedsiębiorców lub obywateli, przy jednoczesnym podnoszeniu umiejętności zwiększania szans na zatrudnienie, wykorzystując przedsiębiorczość jako aktywator strategie oparte na zainteresowaniach i ICT, umożliwiające nawiązanie kontaktu z nauczycielami i społeczeństwem.
Personel uczestniczący w szkoleniu i projekcie będzie postępował zgodnie z metodologią „uczenia się przez zaangażowanie”, co oznacza, że zamierzamy zapewnić im trwałość, współpracę i współpracę nie tylko w teoretycznej części projektu, ale także w praktyce. Potem będziemy mogli przenieść nasz sposób myślenia na sam projekt.
Będą także monitorować wpływ zastosowania wyników projektu na swoich uczniów, aby po zakończeniu projektu zapewnić ich trwałość na poziomie regionalnym/krajowym. Szkolenie zapewni partnerom szansę dostosowania i stworzenia wspólnego języka oraz, co najważniejsze, umiejętności coachingowych/mentorskich, które będą zasadniczo wykorzystywane przez cały czas trwania projektu. Dzięki szkoleniu pracownicy młodzieżowi i trenerzy otrzymają informacje potrzebne do wspierania cyfrowych tubylców w ich programie rozwoju osobistego w zakresie doskonalenia szerszych umiejętności związanych z cyfrowym życiem.
Krótkie szkolenie personelu dedykowane jest edukatorom partnerów, którzy będą tworzyć i testować R3. Uczestnikami C1 będzie 18 edukatorów VET z organizacji partnerów lub pochodzących z kluczowych lokalnych interesariuszy partnerów, aby zapewnić rozpowszechnianie i wczesny transfer przygotowanych produktów. Program nauczania zostanie opracowany w taki sposób, aby można go było dostosować do potrzeb edukacyjnych grupy docelowej, bez uszczerbku dla ogólnej jakości edukacji. Językiem mobilności będzie język angielski, zgodny z międzynarodowym charakterem samego działania.